ÖVRIGT / Speglar / Spegel 7797154
*
nr 779 7154
Spegel
Sent 1800-tal, höjd: 162
Utrop:
1.500 kr
Såld:
2.000 kr
Sista tid för bud online:
måndag 24 september 2012
kl 18:18:57
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
22/9 12:40:17
1
1.600 kr
22/9 19:42:48
2
1.100 kr
24/9 16:12:58
3
1.300 kr
24/9 16:13:36
3
1.600 kr
24/9 16:14:11
3
1.900 kr
24/9 18:13:47
4
1.800 kr
24/9 18:13:57
1
Vinnande bud
- Specialauktion
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: sekelskifte sent 1800-tal spegel speglar
-
4121 Spegel
102x70, nutida
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 20:51
-
3057 Spegel
136x96, nutida
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 18:05
-
5066 Spegel
71x38cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 20:19
-
5067 Spegel
Gustaviansk stil, 51x61cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 20:45
-
1019 Spegel
Sengustaviansk, Förgylld, 78x42 cm
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 18:58
-
4181 Spegel
Teak, 1950/60-tal, 73x40 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 20:27
*
Spegel
nr 779 7154
Spegel
Sent 1800-tal, höjd: 162
Utrop: | 1.500 kr |
---|---|
Såld: | 2.000 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 24 september 2012 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
22/9 12:40:17 | 1 | 1.600 kr |
22/9 19:42:48 | 2 | 1.100 kr |
24/9 16:12:58 | 3 | 1.300 kr |
24/9 16:13:36 | 3 | 1.600 kr |
24/9 16:14:11 | 3 | 1.900 kr |
24/9 18:13:47 | 4 | 1.800 kr |
24/9 18:13:57 | 1 | Vinnande bud |
- Specialauktion
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: sekelskifte sent 1800-tal spegel speglar
-
4121 Spegel
102x70, nutida
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 20:51 -
3057 Spegel
136x96, nutida
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 18:05 -
5066 Spegel
71x38cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 20:19
-
5067 Spegel
Gustaviansk stil, 51x61cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 20:45 -
1019 Spegel
Sengustaviansk, Förgylld, 78x42 cm
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 18:58 -
4181 Spegel
Teak, 1950/60-tal, 73x40 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 20:27